V kontakte (ONLINE Muzička)

Milí priatelia Muzičky – deti, rodičia a učitelia.

Rozhodli sme sa nečakať na možnosť stretnúť sa osobne na Muzičkách, ktorá je zatiaľ v nedohľadne, a preto vás pozývame na ONLINE podujatie

V kontakte

ktoré naše tradičné Muzičky a detské bohoslužby dočasne zastúpi.

Našim cieľom je dať príležitosť deťom vytvoriť niečo na oslavu Boha a vidieť diela svojich kamarátov v online priestore.  Sme Božia rodina a to nás spája. Aj keď musíme byť doma a kontakty s našimi kamarátmi sú obmedzené, neobmedzuje to náš kontakt s Bohom.

Vysielanie prebehne 12. júna 2021 online.

Bude naživo moderované, vaše príspevky však potrebujeme mať skôr.

 (PDF)
(PDF)

Čím všetkým môžeš prispieť (natočené alebo odfotené):

 • spev (v akomkoľvek počte)
 • hraná scénka
 • recitácia
 • hudobné číslo
 • kresba/maľba/3D umenie
 • video – animácia, komiks, fotopríbeh, príbeh s figúrkami

Príspevky by mali byť duchovne zamerané a pozitívne naladené. Vytvorme spoločne príjemnú atmosféru. Podporte deti vo fantázii a využite možnosti, ktoré máme (napr. každé dieťa natočí svoju časť scénky u seba doma a potom to spojíte dokopy). Technické požiadavky nájdete nižšie. Kvôli ich technickej príprave a príprave programu ich potrebujeme mať poslané do konca apríla.

Aj keď nám dnešné online nástroje umožňujú byť v kontakte aj medzi sebou, vnímame, že osobné stretnutia nám všetkým chýbajú. Chceme dať deťom možnosť zdieľať aj svoje pocity počas pandemických opatrení formou krátkeho videa, na ktorom odpovedajú na otázku: „Ako sa cítiš počas lockdownu?“
Reakcie na túto otázku budú v programe zaradené nezávisle na ostatných príspevkoch, natáčajte ich teda samostatne. Technické požiadavky na video nájdete nižšie. Video nám pošlite do konca apríla.

Tešíme sa na vaše príspevky s touto novou online výzvou.

Veľa fantázie, dobrej nálady a spoločných diel vám prajú
Grétka Bieliková (gretulka82@gmail.com, 0907 509 618)
Darinka Mochťáková (damareja@gmail.com, 0908 244 322)
Lydka Grešová (lgresova@casd.sk, 0949 840 414)
Jarko Bielik (bielikjaro@gmail.com, 0907 322 608)


Technické požiadavky na video príspevky:

 • filmovanie na šírku (nie na výšku)
 • NEfilmovať v proti svetle (tzn. so svetlom za chrbtom – okno, slnko, lampa)
 • filmovať v dobrom svetle, ideálne na dennom svetle
 • hovoriť nahlas – akusticky problémové miesta sú velké sály typu telocvičňa, dlhá chodba, tunel. Domáce podmienky sú ideálne. V exteriéri treba všeobecne hovoriť ešte hlasnejšie, vzhľadom na bežný ruch okolia (šum lístia, ruch dopravy…) a vzhľadom na tendenciu filmovať z väčšej vzdialenosti – pozor v exteriéri na vietor!!!)
 • rozlíšenie ideálne fullHD (1920×1080) inak povedané 1080p ako aj snímková frekvencia (počet snímkov za sekundu) by mohla byť 25fps (frames pre second) – nastavíte aj
  na mobile

Požiadavky na foto príspevky (výtvarných diel):

 • fotené zvrchu rovno (nie šikmo) – pokiaľ nie je možné dielo oskenovať (do formátu JPEG)
 • pozor na tiene!! – radšej fotiť trochu z diaľky (s priblížením) a niekde na dennom svetle, než by sa tam nachádzal tmavý fľak tieňa (vás alebo fotoaparátu)

Veríme, že nebudete mať problém technické požiadavky dodržať, prípadne nájdete vo svojom okolí alebo zbore šikovného technicky zdatného človeka, ktorý vám poradí, alebo
ak podmienky dovolia, s natáčaním pomôže. Ak by to bol pre vás problém, kontaktujte nás.

Všetky príspevky posielajte na e-mail lgresova@casd.sk do konca apríla. Pre posielanie videí vám kvôli ich veľkosti odporúčame použiť stránku www.uschovna.cz (pozor NIE www.uschovna.sk)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *